Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Slide background

 İki Şube ile Hizmetinizdeyiz 

 Yenimahalle ve Mamak'ta 

 TIKLAYIN 

Slide background

 Zirkonyum Diş Kaplama 

Doğal Diş Görünümü

 TIKLAYIN 

Slide background

 İmplant Tedavisi 

Yapay Diş Kökü

 TIKLAYIN 

Slide background

 Diş Beyazlatma 

7 Ton Beyazlama

 TIKLAYIN 

 

Süt Dişleri

Genel olarak bebeklerde ilk dişler 6 aylıkken sürmeye başlar. Ancak bebeğin kendisine bağlı birtakım faktörlerin etkisiyle gecikmeler olabilmektedir. Bir yaşına kadar gecikmeler normal kabul edilir. Bebeğiniz 1 yaşına bastığı halde ağzında dişi yoksa nedeninin araştırılması açısından bir dişhekimine götürmek gerekir.24 -30 aylar arasında süt dişlerinin sürmesi tamamlanır. Süt dişleri tamamlanmış bir çocukta her bir çenede 10 adet olmak üzere toplam 20 adet diş bulunur. – VegaDent

 

süt dişleri

Süt dişlenme dönemi oldukça önemlidir

  • Ağızdaki ilk süt dişi 6-8 aylıkken çıkar. Çıkan ilk diş alt 1.kesici dişlerdir. 2,5-3 yaşlarındaysa 2. süt azı dişlerinin çıkmasıyla süt diş dizisi tamamlanmış olur.
  • 6 yaşından itibaren daimi 1. molar dişin(6 yaş dişi) çıkmasıyla karışık dişlenme dönemi başlamış olmaktadır. Bu dönemde son süt dişi düşüp, yerine daimi diş gelene dek sürer. Ağızda hiç süt dişinin kalmadığı dönem ise kalıcı dişlenme dönemidir.
  • Çocukta süt dişlenme döneminde oluşan iyi bir diş dizisi ile birlikte ağız sağlığı, güzel sonuçlanacak daimi dişlenme döneminin habercisidir.
  • Özellikle bu dönemde biberon çürüklerinden korunmak önem taşımaktadır.
  • Çocuklarda nasıl olsa değişecek diye düşünüp süt dişlerine önem vermemek, ileriki zamanlarda daha büyük problemlere yol açabilir.

 

Merak Edilenler

Ağız ve Diş Sağlığı Hakkında Bilgiler!