Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
sincan implant diş merkezi fiyatları tedavisi

İmplant Diş Tedavisinin Aşamaları

sincan implant

İmplant Diş Tedavisinin Aşamaları

Hasta tarafından genel anestezi ya da sedasyon özel olarak istenmediği zaman, implant diş tedavisi uygulaması genel olarak lokal anestezi ile yapılır. Operasyon yapılacak dişsiz alana lokal anestezi yapıldıktan sonra, operasyon sahası açılır. Operasyon sahası açılırken hasta ne sahanın açıldığını ne de yapılan işlemleri kesinlikle hissedemez. Genel olarak hastalar bu aşamalardan çok korkarlar. Lokal anestezi yapıldıktan sonra bir şey hissetme ihtimali olup olmadığı, en çok sordukları sorulardan biridir. Oysa lokal anestezinin mantığı, bu durumu hissettirmeme üzerine kuruludur.

İmplant Diş tedavisi ve fiyatları hakkında diş hekiminden detaylı bilgi almak istediğiniz takdirde Sincan İmplant Merkezi Vegadent’i arayabilir, (0546) 468 8083 nolu Whatsapp hattından ulaşabilir yada mail atabilirsiniz!

İmplantların Yüzey Özellikleri

Operasyon alanı açıldıktan sonra, özel drillerle implantın gireceği yuva açılır. Yuva, implantın çapına ve boyuna uygun olarak açılır. İmplant bir titanyum alaşımından oluşur. Eski titanyum alaşımlı implantlar, düz ve pürüzsüz yüzeyli olarak tasarlanmıştır. Fakat zaman içerisinde implantlarda titanyum üzerine yüzey özellikleri eklenmeye başlamıştır. Günümüzde kullanılan implantlarda, üst düzey yüzey özellikleri vardır. Bundan kastedilen, çok küçük bir alan içinde çok büyük bir tutunma yeteneği göstermektir. Çünkü implant operasyonla yerleştirildikten ve alan kapatıldıktan sonra iyileşme süreci başlar. Söz konusu üst düzey yüzey özelliklerine sahip yapı içerisine, osteoblast tarzı kemik yapıcı hücreler tutunmaya başlar. Yüzey özellikleri denilen yapı, bu olanağı sağlar. Yani bir implantın yüzey özellikleri ne kadar gelişmişse, o kadar sıkı tutunma, osseointegrasyon denilen tutunma süresi ve işlemi gerçekleşir.

sincan implant
sincan implant

İmplantın Tutunma Süresi

Bu tutunma işlemi ortalama olarak alt çenede 2-4 ay, üst çenede ise 4-6 ay sürer. Bu işlem sonrasında protez aşamasına geçilebilmesi için implantın üzeri açılabilir. Ama bu genel prosedürdür. Son zamanlarda teknolojide gerçekleşen gelişmelerle, immediate implant denilen, implantın yapıldığı seansta üzerine protezin yapılabilmesi mümkün hale gelmiştir. Bu uygulama, özellikle ön bölgeden kaybedilen, enfeksiyon durumu olmayan ve yüksek basınca maruz kalmayan dişlere yapılmaktadır. Bazen tüm dişlerin eksik olduğu ve gerekli implantların yerleştirilmesinin mümkün olduğu durumlarda, yine aynı seansta protez yapılabilmektedir. Yılda Ortalama 2000 implantın yapıldığı Sincan İmplant Merkezi Vegadent Diş Polikliniğini aradığınız takdirde her konuda bilgi alabilirsiniz.

 

Etiket: sincan ortodonti doktoru hekimi dis teli nedir ne kadar fiyati,, sincan ortodonti, sincan ortodonti doktoru, sincan ortodonti hekimi, sincan dis teli, ortodonti ne kadar, sincan ortodonti fiyati, diş teli nedir, diş teli ne kadar, diş teli fiyati, sincan ağız ve diş sağlığı merkezi, sincan diş kliniği, sincan diş hekimi, sincan implant,

Author Info

Vegadent

No Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir