Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
sincan diş kliniği

Zirkonyum Diş Hakkında Merak Edilenler

sincan diş kliniği

Zirkonyum Diş Hakkında Merak Edilenler

Estetik diş hekimliğinin önemli alanlarından olan zirkonyum, klasik porselen ve köprüler yarine kullanılan beyaz maddedir. Diş kaplamaları çatlamış veya kırılmış dişleri korumak, güçlendirmek veya görünüşlerini düzeltmek amacıyla yapılan işlemlerdir. Dişinizin üzerine yerleşerek tüm dış yüzeylerini kapladıkları için kaplama olarak da adlandırılırlar. Estetik diş hekimliğinin en modern uygulamalarından biri metalsiz Zirkon kaplamalardır. Zirkon adıyla da bilinen bu kaplamalar Zirkonyum Dioksit bileşiğinden oluşturulan blokların CAD-CAM sistemleri ile şekillendirilmesi ile oluşmaktadır.

Zirkonyum Diş Kaplama, tedavisi ve fiyatları hakkında detaylı bilgi almak istediğiniz takdirde Sincan Diş Kliniği Vegadent’i arayabilir, (0546) 468 8083 nolu Whatsapp hattından ulaşabilir yada mail atabilirsiniz!

Zirkon Kaplamaların Tercih Edilme Nedenleri

Zirkonyum doğal bir mineraldir. Vücutta alerjik bir reaksiyona yol açmadığından kaplamaların diş eti ile kısa veya uzun vadede bir uyumsuzluk sorunu çıkmamaktadır. Diş etleri çekilmediği için bu kaplamalar uzun sure kullanılabilmektedir. Zirkonyum kaplamaların ışık yansıtma özellikleri daha iyi bir yapıdadır. Çok daha doğal ve estetik görünmeleri sebebiyle tercih edilmektedir.

sincan diş kliniği

Hangi Durumlarda Zirkonyum Kaplama Gerekir?

  • Eğer büyük bir çürüğünüz olmuşsa dolguyu sağlamca tutacak ve fonksiyonunu sürdürecek diş maddenizin kalmadığı durumlarda
  • Dişinizde kompozit bonding ile giderilemeyecek büyük bir çatlak oluştuysa
  • Dental Implant üzerine diş fonksiyonu oluşturması amacıyla
  • Kanal tedavisi sonrası dişi güçlendirmek amacıyla
  • Estetik problemleri gidermek, istenen bir gülüş oluşturmak amacıyla zirkonyum diş kaplama yapmak gerekebilir.

Etiket: sincan ortodonti doktoru hekimi dis teli nedir ne kadar fiyati,, sincan ortodonti, sincan ortodonti doktoru, sincan ortodonti hekimi, sincan dis teli, ortodonti ne kadar, sincan ortodonti fiyati, diş teli nedir, diş teli ne kadar, diş teli fiyati, sincan ağız ve diş sağlığı merkezi, sincan diş kliniği, sincan diş hekimi, sincan implant,

Author Info

Vegadent

No Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir