Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Slide background

 İki Şube ile Hizmetinizdeyiz 

 Yenimahalle ve Mamak'ta 

 TIKLAYIN 

Slide background

 Zirkonyum Diş Kaplama 

Doğal Diş Görünümü

 TIKLAYIN 

Slide background

 İmplant Tedavisi 

Yapay Diş Kökü

 TIKLAYIN 

Slide background

 Diş Beyazlatma 

7 Ton Beyazlama

 TIKLAYIN 

 

Protez mi Düşünüyorsunuz?

Doğal dişlerimizi pek çok sebebe bağlı kaybedebiliriz. Yaralanma, çürüme,dişin alveol kemiğinde rezorpsiyon veya diğer ağız sağlığı sorunları diş kaybına neden olabilir. Dişlerinizi kaybettiğinizde, diş hekiminiz artık sizinle protez diş olasılığını konuşacaktır. Protez diş, akrilik ve reçine, özel plastikler ve gerçek gibi görünecek şekilde tasarlanan hafif metalle destekleyerek yapılan ve doğal diş yerine kullanılan yapay diştir. – VegaDent

 

 

diş hekimi korkusu

Protez diş çeşitleri

    Siz ve diş hekiminiz en iyi çözümün protez diş yapmak olduğu konusunda anlaşırsanız, diş hekiminiz öncelikle ağız yapınızdan ölçü alarak çenenizin modelini oluşturacaktır. Diş hekiminiz bu modelden hareketle protez yapma sürecini başlatabilir.

    Protez diş’ terimi, aslında farklı anlamlara da gelebilir. Başlıca farklarını aşağıda açıkladığımız üç farklı protez diş çeşidi vardır, bu bölümü okuduktan sonra diş hekiminizle konuşurken aklınızda daha net bir resim oluşacaktır. Diş hekiminiz ihtiyaçlarınızı bildiğinden sizin için doğru olanı önerecektir.

  • Tam, üst ve alt diş protezleri
  • Tüm doğal dişlerin değiştirilmesi gerektiğinde tam(total) protez kullanılır. Üst protezler üst dişlerin yerine kullanılırken, alt protezler de alt dişlerin yerini alır.

  • Kısmi Protez
  • Bir veya birden fazla dişinizin değiştirilmesi gerektiğinde kısmi(bölümlü) protez kullanılır. Kısmi protez ayrıca kalan dişlerinizin hizasını korur ve kaymalarını önler.

 

Merak Edilenler

Ağız ve Diş Sağlığı Hakkında Bilgiler!