implant
Slide background

İkinci Şubemizle Hizmetinizdeyiz!

(0312) 390 5480 , (0546) 468 8083

Slide background

Diş Sağlığı İçin

Bilinmesi Gerekenler!

Slide background

Zirkonyum Diş Kaplama

Slide background

İmplant

Tedavisi

Diş

Slide background

Sağlıklı Diş İçin, Sağlıklı Diş Eti!

Diş Sağlığınızı İhmal Etmeyin!

 

Diş Hekimi Korkusu

Bazı insanlar için diş hekimine gitmek çok çekindikleri hatta korktukları bir durumdur. Bunun sebebi geçmişte (özellikle çocuklukta) yaşanan kötü tecrübeler ya da kötü izlenimlerdir. Eskiden yaşanan olumsuz olaylar kişilerin son noktaya gelmedikçe diş hekimine gitmelerine engel olmaktadır.

– VegaDent

ostim diş hekimi

Gelişen Teknolojiler Hastaların Ağrı Duymaması İçin Bir Çok Alternatif Sunmaktadır

    Bu sebeple günümüzde hastalar fazla ağrı ile karşılaşmamaktadırlar. Örneğin teknolojinin ilerlemesiyle diş hekimliğinde anestezi maksadıyla kullanılan iğnelerin uçları bir milimetreden daha az çapları olacak şekilde (0.35-0.40 mm) yapılmaktadır. İğnenin çapının çok ince olması nedeniyle hasta kimi zaman iğneyi hissedememektedir. Ancak yinede endişelenen hastalar için iğne yapılmadan önce sprey şeklindeki yüzeysel anestezikler kullanılarak iğnenin hiç hissedilmemesi sağlanabilir.

Ağrısız Bir Tedavinin İlk Şartı

    Anestezi kullanılmasıdır. Bu sebeple iğneden korkan kişiler gerçekte çok az hissedecekleri veya hiç hissetmeyecekleri bir işlemden, yani anesteziden kaçarak çok daha fazla hissedecekleri bir ağrıyı yaşayabilirler.

    Hem hastanın hem de diş hekiminin psikolojik olarak kendilerini rahat hissetmeleri için anestezi yapılmalı ve böylelikle ağrı stresi yaşanılmamalıdır. Bu sayede tedavi daha az zamanda ve daha başarılı olmaktadır. Ayrıca hastanın korku ve kaygılarını net bir biçimde diş hekimi ile paylaşması tedavide işbirliğine neden olacak, kaygı veya korkulardan arınmış bir tedavi sağlanacaktır.

ostim diş hekimi
 

Merak Edilenler

Ağız ve Diş Sağlığı Hakkında Bilgiler!

 

 

 

Etiket: ostim diş hekimi, diş hekimi ostim, ostim diş, ostim diş doktoru, gimat diş hekimi, gimat diş, gimat diş doktoru, ankara diş hekimi, ankara diş