Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Slide background

 İki Şube ile Hizmetinizdeyiz 

 Yenimahalle ve Mamak'ta 

 TIKLAYIN 

Slide background

 Zirkonyum Diş Kaplama 

Doğal Diş Görünümü

 TIKLAYIN 

Slide background

 İmplant Tedavisi 

Yapay Diş Kökü

 TIKLAYIN 

Slide background

 Diş Beyazlatma 

7 Ton Beyazlama

 TIKLAYIN 

 

Menopozda Diş Bakımı!

Menopoz, kadınlar için biyolojik ve psikolojik olarak birçok değişimin yaşandığı zorlu bir dönem. Ağız ve diş sağlığı da menopoz döneminde en az psikoloji kadar etkileniyor. – VegaDent

menopozda diş

    Kadınlarda ağız-diş sağlığı menopoz, hamilelik, bebek emzirme ve mensturasyon dönemlerinde farklılıklar göstermektedir. Menopozda yaşanan psikolojik sorunlar nedeniyle uzunca bir süre profesyonel ağız bakımına ara verilmesi, ağız ve diş sağlığı sorunlarının büyümesine neden olabilmektedir.

    Menopoz döneminde bayanlarda dişi saran kemikte erime, soğuk sıcak gıdalara karşı aşırı hassasiyet, ağız kuruluğu gibi problemler belirginleşmektedir. Hamilelik, menstrüasyon ve menopoz gibi seks hormonu düzensizliklerinde bir takım diş eti hastalıkları gözlemlenmekte ve bu yüzden diş kayıpları görülme riski çoğalmaktadır. Bu dönemlerde kişiler rutin ağız ve diş bakımlarına devam etmelidirler.

    Menopoz döneminde bayanlar günlük olarak en az 2 kez dişlerini fırçalamalı ve rutin diş muayenelerini yaptırarak kontrollerini ihmal etmemeliler. Kalsiyum ve D vitamini diş çevresi ve çene kemiği yoğunluğunu artırabileceğinden, süt ve süt ürünlerini tüketmeleri gerekmektedir.

 

Merak Edilenler

Ağız ve Diş Sağlığı Hakkında Bilgiler!