Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Slide background

 İki Şube ile Hizmetinizdeyiz 

 Yenimahalle ve Mamak'ta 

 TIKLAYIN 

Slide background

 Zirkonyum Diş Kaplama 

Doğal Diş Görünümü

 TIKLAYIN 

Slide background

 İmplant Tedavisi 

Yapay Diş Kökü

 TIKLAYIN 

Slide background

 Diş Beyazlatma 

7 Ton Beyazlama

 TIKLAYIN 

 

İmplant diş ameliyatı zor mudur?

Lokal anestezi ile, dental implant uygulanacak bölgenin uyuşturulması suretiyle yapılan operasyonlar ağrısızdır. Cerrahi operasyonlara karşı endişe duyan hastalarda ise sedasyon kullanılarak implant işlemi yapılabilir. Operasyon öncesinde ve sonrasında reçete edilen ilaçların alınması, diş hekiminin öğütlerinin yerine getirilmesi ve iyi bir ağız bakımı ile iyileşme süreci, problemsiz bir şekilde geçirilebilmektedir. İmplant diş uygulanan hasta aynı gün normal hayatına dönebilmektedir. – VegaDent

 

implant diş

Genelde lokal anestezi mi tercih ediliyor?

    Diş operasyonlarının nerdeyse tamamı lokal anestezi ile yapılabilmektedir. Lokal anestezi altında, yüzde 100 ağrısız ve acısız bir operasyon süreci sağlanabilmektedir. Hastanın lokal anestezi almasında sakınca var ise genel anestezi (narkoz) uygulanabilir. Fakat unutmayalım; genel anestezi (narkoz) bazı ön tetkikler gerektiren, anestezi ve reanimasyon doktorları tarafından, hastane ortamında yapılması gereken bir işlemdir.Ama sedasyon yöntemi hastane şartlarına gerek kalmadan uyku haliyle kolay bir operasyon süreci sağlamaktadır.

Her implant ameliyatı için hastane ortamı gerekir mi?

    Lokal anestezi altında yapılacaksa, gerekli tıbbi temizlik ve hijyen tedbirleri mevcut ise implant diş ameliyatı klinik ortamında yapılabilir. Bu operasyon, düşünülenin aksine, gerekli ortam temizliği sağlanarak, çene cerrahisi girişimleri ve implant operasyonları deneyimi olan diş hekimlerince gerçekleştirildiğinde, gömülü diş operasyonundan daha kolaydır.

 

Ameliyat sonrasındaki süreç nasıldır?

    Bu sürece zor denemez ancak ‘hafif sıkıntılı’ denebilir. Her cerrahi yaklaşımın sonrasında cerrahinin boyutuna göre bazı sıkıntıların yaşanması normaldir. Kolay bir diş çekimi sonrasında bile, ufak tefek sıkıntılar meydana gelebilir. İmplant diş tedavisi sonrasındaki süreçte, cerrahi işlem, uygun temizlik şartlarında, konusunda uzman diş hekimleri tarafından gerçekleştirilmişse, rahat geçer. İlk 24 saat içerisinde, operasyonla bağlantılı olarak bir miktar ağrı yaşanabilir. Diş hekiminin önereceği uygun ilaçlarla, bu tür ağrılar kolaylıkla giderilir ve hastalar önemli bir sıkıntı yaşamaz.

 

Merak Edilenler

Ağız ve Diş Sağlığı Hakkında Bilgiler!