Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Slide background

 İki Şube ile Hizmetinizdeyiz 

 Yenimahalle ve Mamak'ta 

 TIKLAYIN 

Slide background

 Zirkonyum Diş Kaplama 

Doğal Diş Görünümü

 TIKLAYIN 

Slide background

 İmplant Tedavisi 

Yapay Diş Kökü

 TIKLAYIN 

Slide background

 Diş Beyazlatma 

7 Ton Beyazlama

 TIKLAYIN 

 

İmplant

İmplant güvenilirliği tıbben ispatlanmış bir tedavi yöntemidir. – VegaDent
implant batıkent

İmplant Tedavisinin Faydaları!

    İmplantların ağız içerisinde ömür boyu problemsiz kaldığı gözlemlenmiştir. Fakat, dental implantların ömrünün uzunluğunu etkileyen çok sayıda etken bulunmaktadır. Bunların başında hastanın ağız hijyenine ne kadar önem verdiği gelir. Doğru ağız bakımı yapıldığı takdirde dental implantlar ile gülmenizi, konuşmanızı ve yemek yemenizi etkileyecek bir sıkıntı yaşanılması beklenilmemektedir..

    Eksik dişler duygusal ve fiziksel ağrıya neden olabilir. Diş implantları eksik dişler için daha doğal bir restorasyon olarak kabul edilir . Hastanın sağlık durumu, tetkikleri ve ekonomisi uygun olması halinde implantlar tıbbi zorunluluk olarak kabul edilir.

   

İmplant Tedavisi Sonrasında!

    İmplantlar çene kemiğine yerleştirildikten sonra, iyileşme süresi oldukça kısadır. İmplant işlemi bitiriltikten sonra hekim tarafından hastaya gerekli uyarılar yapılır ve hastanın bir süre kullanacağı ilaçlar yazılır. Anestezinin etkisi geçtikten sonra hasta yemek yemeğe başlayıp normal hayatına dönebilir. İmplant tedavisinin ikinci aşaması olan implant üstüne yapılacak protezler için operasyondan sonra implantın çene kemiği ile bütünleşmesi için 2-3 ay kadar beklenmesi gerekmektedir.

 

implant batıkent

 

 

 

 

Sağlık yaştan çok daha önemli bir etkendir. İmplant yaptıracak kişinin sağlığı ve kemik yapısının implanta uygunluğu belirleyici faktörlerdir. 70 – 80 yaşındaki vakaların riskleri daha genç fakat sağlık sorunları olan hastalardan daha azdır. İlerleyen yaşlarda implant gereksinimi artmaktadır. İmplant yaptırmak isteyen genç yaştaki kimselerin ise en azından ergenlik çağında olmaları zorunludur. – VegaDent
ankara implant

Neden İmplant?

İmplant, Dişin Yerini Tutar mı?

Ağız ve diş sağlığı sorunları olan hastalar arasında en fazla merak edilen konu, hiç şüphesiz “Diş implantları, dişin yerini tutar mı? ” sorusudur.

İmplantın Alternatifi Var mı?

Ağızda çok sayıda diş eksikliği bulunan, bu nedenle hareketli protezleri aşırı bulantı, refleks, ileri derecede çene kemiği erimesi gibi farklı farklı nedenlerle kullanamayan insanlarda implant, ilk düşünülmesi gereken bir yöntemdir.

İmplant Tedavisi Sonrasında!

İmplantlar çene kemiğine yerleştirildikten sonra, yaklaşık 3 aylık iyileşme süresi bulunmaktadır. İmplant işlemi bitirildikten sonra hekim tarafından hastaya gerekli uyarılar yapılır ve hastanın ilaçları yazılır. Anestezinin etkisi geçtikten sonra hasta yemek yemeğe başlayıp normal hayatına dönebilir.

 

İmplant

İmplant, farklı farklı sebeplerden dolayı kaybedilmiş olan dişlerin yerlerine fonksiyon ve estetiğini tekrar kazandırmak amacıyla çene kemiğine konulan yapay diş kökleridir. Geleneksel köprü ve protezlere göre daha iyi konuşma ve çiğneme fonksiyonu sağlamaktadır.

GÖRÜNTÜLE
Zirkonyum Kaplama

Zirkonyum dişler mekanik direnci, biyolojik uyumluluğu ve kırılma direnci sayesinde diğer metal destekli kuronlara nazaran üstünlük göstermektedir. Beyaz renkli, yarı şeffaf, ışık geçirgenliğinin fazla olması sebepleriyle, doğal dişe en yakın alternatiftir.

GÖRÜNTÜLE
Diş Beyazlatma

Dişlerin yapısında (mine ve dentin tabakasında) meydana gelen renk farklılıklarını giderme işlemidir. Dişlerinize mavi ışık ve beyazlatma jeli ile yapılan diş beyazlatma işleminde, dişler işlemden sonra hemen birkaç ton açılır ve etkinliğini uzun süre koruyabilir.

GÖRÜNTÜLE
Çocuk Diş

Çocuk Dişhekimliği Dalı, 0-14 yaş arası çocukların süt dişleri ile kalıcı dişlerinin korunmasını, çürük, travma, kalıtımsal gibi çeşitli etkenlerin bu dişlerde meydana getirdiği problemlerin tedavi edilerek yok edilmesini amaç edinen bir diş hekimliği uzmanlık dalıdır.

GÖRÜNTÜLE
Kanal Tedavisi

Kanal tedavisi, dişin pulpasının bir daha düzelemeyecek bir şekilde iltihaplandığında yapılan bir müdahaledir. Dişin damar ve sinir paketini içeren pulpanın yerinden alınması ile yapılır. Genel olarak ağrısız bir işlemdir, akut durumlarda ağrı görülebilmektedir.

GÖRÜNTÜLE
Ortodonti
Ortodonti, dişlerin diş kemikleri üzerinde düzgün olarak yerleşmesi, yüz düzensizliklerinin teşhis ve tedavisiyle ilgilenen Diş Hekimliği dalıdır. Ağız hijyeninin sağlanması ve ileride yaşanabilecek ağız ve diş rahatsızlıklarını engellemek için ortodonti tedavileri gereklidir.

GÖRÜNTÜLE

Etiket: implant batıkent, implant diş batıkent, implant kliniği batıkent, batıkent implant, batıkent implant diş, batıkent implant kliniği,