implant
Slide background

İkinci Şubemizle Hizmetinizdeyiz!

(0312) 390 5480 , (0546) 468 8083

Slide background

Diş Sağlığı İçin

Bilinmesi Gerekenler!

Slide background

Zirkonyum Diş Kaplama

Slide background

İmplant

Tedavisi

Diş

Slide background

Sağlıklı Diş İçin, Sağlıklı Diş Eti!

Diş Sağlığınızı İhmal Etmeyin!

 

Dişlerin Sağlığa Etkileri

Dişler, insanlarda besinlerin ısırılıp parçalanması ve çiğnenerek sindirime yardımcı olması görevini yerine getirir. Sosyal hayatta en ön planda olan organımız o küçük kemik parçalarıdır. Dişlerimizin bakımlı ve sağlıklı olması, hem kişinin huzur ve mutluluğu için önem taşır, hem de karşısında ki kişi üzerinde hayranlık ve iyi düşünceler bırakabilir.

– VegaDent

eryaman diş hekimi

DİŞ BAKIMI HAYAT KURTARIR

    Yalnız ülkemizde diş sağlığı insanların çokta üzerinde durduğu, dikkat ettiği bir konu değildir. Oysaki sağlıklı dişlerin insanın ömrünü uzattığı bilimsel olarak da kanıtlanmıştır. Buna rağmen gereken özen gösterilmemektedir. Bakımsız ve sağlıksız dişler kalp, kemik, böbrek ve bağırsak rahatsızlıklarına sebebiyet verebilir. Bu durum genelde insanlar tarafından bilinmez. Ancak dişler sindirimin başlangıcı olduğundan sindirimi gerçekleştiren diğer organlar üzerinde de bir etkiye sahip olması kaçınılmazdır. Bir kişi ameliyata girecekse veya kişinin organ nakli gerçekleşecekse öncelik yine dişlerdedir. Dişlerde dolgu kanal tedavisi veya diş eti tedavisi uygulanıp uygulanmadığına bakılır. Tüm bu durumlar diş sağlığı konusunda ne kadar duyarlı olmamız gerektiğini göstermektedir.
    Diş çürüğü ve diş iltihabı dişlerde en sık görülen rahatsızlıklardır. Çürüyen diş kana mikroplar yaydığı için kana giden mikrop beyine, kalbe, böbreğe ve kanın ulaşabileceği her noktaya mikrobu taşır. Bunun sonucunda başta kalp krizi olmak üzere görme bozukluğu, romatizmalı hastalıklar, zatürre ve hamile kadınlarda erken doğum gerçekleşebilir. Ayrıca şeker hastalarında kan değerleri bozulabilir. Bu rahatsızlıkların üstesinden gelmek için öncelikle düzenli ve doğru diş fırçalamak gerekir. Diş fırçalama işlemini hızlı hızlı ve aceleye getirerek değil, yavaş yavaş diş etlerine zarar vermeden yukarıdan aşağıya veya aşağıdan yukarıya doğru yapmak gerekir. Günlük olarak en az 3 sefer fırçalama yapmak, oluşabilecek çürük ve iltihaplara karşı tedbir alınmasını sağlayacaktır. Çiğneme sırasında bazı küçük parçalar, dişlerin arasına kaçabilir ve bakteriler bu parçaların içinden hayat bulurlar. Diş çürümelerine yol açan da bu bakterilerdir. Küçük parçaların alınması her zaman diş fırçasıyla mümkün olmaz. Bu küçük parçaları almak için diş ipi kullanılması gerekmektedir. Diş ipini doğru kullanmak, diş etine zarar verilmemesi için önemlidir. Bu sebeple küçük yaşlardan itibaren doğru şekilde diş ipi kullanımının öğrenilmesi gerekir. Son olarak düzenli kontrol gelmektedir. Çoğu kişinin korkulu rüyası diş hekimleridir. Aslında korkulacak bir şey yoktur. Onlar bizim sağlığımız için vardır ve diş sağlığı açısından en önemli şey düzenli kontroldür.
    eryaman diş hekimi

 

Merak Edilenler

Ağız ve Diş Sağlığı Hakkında Bilgiler!

 

 

 

 

 

Etiket: eryaman diş hekimi, diş hekimi eryaman, eryaman diş doktoru, diş doktoru eryaman, diş hekimi, diş doktoru, ankara diş hekimi, ankara diş doktoru, eryaman diş