Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Slide background

 İki Şube ile Hizmetinizdeyiz 

 Yenimahalle ve Mamak'ta 

 TIKLAYIN 

Slide background

 Zirkonyum Diş Kaplama 

Doğal Diş Görünümü

 TIKLAYIN 

Slide background

 İmplant Tedavisi 

Yapay Diş Kökü

 TIKLAYIN 

Slide background

 Diş Beyazlatma 

7 Ton Beyazlama

 TIKLAYIN 

 

Diş İmplantları

İmplantlar doğal dişin yerini tam olarak tutmasa da, diş eksikliği yaşanıyorsa dişi en iyi taklit eden yapılardır. Eğerki dişleriniz kanal tedavisi veya bir dolgu ile kurtarılabilecekse implant tercih edilmemektedir. Öncelikle doğal dişin ağızda kalması için çaba sarfedilmelidir. – VegaDent
diş implant batıkent

Diş İmplantları Dişin Yerini Tutar Mı?

    Diş çekiminden sonra meydana gelen boşluklar çiğneme, konuşma ve estetik problemlere sebep olur. Çiğneme yeterli olmazsa mide ve sindirim sisteminde problemler başlayacaktır. Diş kayıplarının ya da meydana gelen travmaların sonucunda, fizyolojik olarak oluşan kemik erimeleri, çene kemiğinin seviyesinin ve hacminin azalmasına sebep olmaktadır. Bu durum, uygulanacak protezin işlevini tam olarak yerine getirebilmesine engeldir. Bunun sonucunda da çiğneme ve konuşmada problemler çıkması kaçınılmaz olur.
   

Dental İmplantların Kemik Erimesini Durdurduğu Gözlemlenmiştir!

    Diş implantı ya da dental implant, kemik içerisine yerleştirilen vücut ve kemik ile uyumlu titanyumdan yapılmış vida köktür. Çekim sonrasında kemik çok hızlı derecede erir. Bunun sonucunda yeterli kemik bulanamazsa, yeniden kemik oluşturmak için, ilave ameliyatlar uygulanması gerekmektedir. Bu sebeple mümkün olduğunca kısa sürede çekim yapılan bölgeye diş implantı yerleştirilmelidir. Diş implantları ya da dental implantlar görüntü ve hisleri ile doğal dişlere benzemektedir. İmplant kemik ve dişeti altında yerleşmektedir. Bu sebeple üstüne yapılan dişle herhangi bir uyumsuzluk söz konusu olmamaktadır. Özellikle son dönemlerde gelişen zirkon üst yapılar sayesinde ön bölge estetiğinde bile tam bir uyum sağlanmaktadır. Diş implant uygulanması ile kemik erimesi durmakta, yüzün çökmesi önlenerek genç görünüm sağlanmaktadır.

 

diş implant batıkent

 

Sistemik rahatsızlıklara sahip hastalarda implant yapılıp yapılamayacağına karar verilmesi için, hastaların sağlık durumlarını takip eden hekimlerle konsültasyonlar yapmak, gerekli görülürse ileri tetkiklere başvurmak gerekir.(Kontrol altına alınamayan şeker hastaları, ilerlemiş parkinsonu olanlar, ileri evre alzheimer hastaları, aşırı metal alerjisi olanlar gibi.) “Ancak kesinlikle implant uygulanamaz” denebilecek bir hastalık gurubu da yoktur. O yüzden implant tedavisine önyargılı yaklaşılmamalı ve uzman diş hekimine muayene olunmalıdır. – VegaDent
ankara implant

 Neden İmplant?

İmplant, Dişin Yerini Tutar mı?

Ağız ve diş sağlığı sorunları olan hastalar arasında en fazla merak edilen konu, hiç şüphesiz “Diş implantları, dişin yerini tutar mı? ” sorusudur.

İmplantın Alternatifi Var mı?

Ağızda çok sayıda diş eksikliği bulunan, bu nedenle hareketli protezleri aşırı bulantı, refleks, ileri derecede çene kemiği erimesi gibi farklı farklı nedenlerle kullanamayan insanlarda implant, ilk düşünülmesi gereken bir yöntemdir.

İmplant Tedavisi Sonrasında!

İmplantlar çene kemiğine yerleştirildikten sonra, yaklaşık 3 aylık iyileşme süresi bulunmaktadır. İmplant işlemi bitirildikten sonra hekim tarafından hastaya gerekli uyarılar yapılır ve hastanın ilaçları yazılır. Anestezinin etkisi geçtikten sonra hasta yemek yemeğe başlayıp normal hayatına dönebilir.

 

İmplant

İmplant, farklı farklı sebeplerden dolayı kaybedilmiş olan dişlerin yerlerine fonksiyon ve estetiğini tekrar kazandırmak amacıyla çene kemiğine konulan yapay diş kökleridir. Geleneksel köprü ve protezlere göre daha iyi konuşma ve çiğneme fonksiyonu sağlamaktadır.

GÖRÜNTÜLE
Zirkonyum Kaplama

Zirkonyum dişler mekanik direnci, biyolojik uyumluluğu ve kırılma direnci sayesinde diğer metal destekli kuronlara nazaran üstünlük göstermektedir. Beyaz renkli, yarı şeffaf, ışık geçirgenliğinin fazla olması sebepleriyle, doğal dişe en yakın alternatiftir.

GÖRÜNTÜLE
Diş Beyazlatma

Dişlerin yapısında (mine ve dentin tabakasında) meydana gelen renk farklılıklarını giderme işlemidir. Dişlerinize mavi ışık ve beyazlatma jeli ile yapılan diş beyazlatma işleminde, dişler işlemden sonra hemen birkaç ton açılır ve etkinliğini uzun süre koruyabilir.

GÖRÜNTÜLE
Çocuk Diş

Çocuk Dişhekimliği Dalı, 0-14 yaş arası çocukların süt dişleri ile kalıcı dişlerinin korunmasını, çürük, travma, kalıtımsal gibi çeşitli etkenlerin bu dişlerde meydana getirdiği problemlerin tedavi edilerek yok edilmesini amaç edinen bir diş hekimliği uzmanlık dalıdır.

GÖRÜNTÜLE
Kanal Tedavisi

Kanal tedavisi, dişin pulpasının bir daha düzelemeyecek bir şekilde iltihaplandığında yapılan bir müdahaledir. Dişin damar ve sinir paketini içeren pulpanın yerinden alınması ile yapılır. Genel olarak ağrısız bir işlemdir, akut durumlarda ağrı görülebilmektedir.

GÖRÜNTÜLE
Ortodonti
Ortodonti, dişlerin diş kemikleri üzerinde düzgün olarak yerleşmesi, yüz düzensizliklerinin teşhis ve tedavisiyle ilgilenen Diş Hekimliği dalıdır. Ağız hijyeninin sağlanması ve ileride yaşanabilecek ağız ve diş rahatsızlıklarını engellemek için ortodonti tedavileri gereklidir.

GÖRÜNTÜLE

Etiket: diş implant batıkent, diş implantı batıkent, batıkent diş implant, batıkent diş implantı, diş implant, diş implantı, implant