Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
çocuk diş hekimi ankara

Çocuklar İçin Nasıl Bir Diş Fırçası Seçilmeli?

    Çocukların 2,5 -3 yaşlarında diş fırçalamaya başlamaları en uygun olanıdır. Ancak bu yaşlarda önemli olan, fırçalamanın kendisinden çok, onlara bu alışkanlığı kazandırmak için diş fırçalamayı sevdirmektir. Bunun için piyasa da mevcut olan renkli ve tatlandırılmış özel çocuk macunları ve diş fırçalarını tercih edebiliriz. Çocuklar genelde bunu bir oyun olarak algıladıklarından ve sadece görünen, ön yüzeyleri fırçalarlar. Bu sebeple anne ve babanın çocuğa eşlik ederek, ona diş fırçalamayı öğretmesi en doğru yoldur.

    Her şeyden önce çocukların diş ve diş etleri yetişkinlerden çok daha hassas olduğu için, kullanılan ürün mutlaka bu hassas yapıya uygun olmalıdır. Çocuğun ağız büyüklüğüne uygun ve yumuşak kıllı fırçalar alınmalıdır. Sert diş fırçası kılları, dişleri aşındıracağı için kullanımı uygun değildir. Çocukların, sabah kahvaltısından sonra ve gece yatmadan önce dişlerini üçer dakika fırçalamalarını sağlamak yeterli olacaktır.

    Çocuklar pilli diş fırçası kullanabilir mi?

    Çocuklar da büyükler gibi bu tip fırçaları kolaylıkla kullanabilirler. Şarjlı veya pilli olabilen bu tip fırçalar el kabiliyeti yeterince gelişmemiş olan çocukların dişlerini dönme veya ileri geri hareketi ile kolaylıkla temizleyebilmektedir. Çocuğun fırçayı sadece dişin üzerine değdirmesi yeterli olmaktadır. Benim şahsi tecrübelerim çocukların bu tip fırçaları daha çok sevdiği ve daha eğlenceli bulduğudur.

Etiket: cocuk dis hekimi ankara, ankara cocuk dis hekimi, cocuk dis hekimi, çocuk diş hekimi batıkent, çocuk diş hekimi yenimahalle, çocuk diş hekimi şaşmaz, cocuk dis, cocuk dis ankara

Author Info

Vegadent

No Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir