Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Slide background

 İki Şube ile Hizmetinizdeyiz 

 Yenimahalle ve Mamak'ta 

 TIKLAYIN 

Slide background

 Zirkonyum Diş Kaplama 

Doğal Diş Görünümü

 TIKLAYIN 

Slide background

 İmplant Tedavisi 

Yapay Diş Kökü

 TIKLAYIN 

Slide background

 Diş Beyazlatma 

7 Ton Beyazlama

 TIKLAYIN 

 

Zirkonyum Diş

Diş Hekimliğinin başlıca gereksinimi olan diş estetiği için bulunan zirkonyum alt yapısı , desteği, sağlamlığı , doku uyumu ve doğallık konularında bugüne kadar ulaşılan en yüksek kaliteye sahip bir üründür. Diş hekimliğinde her geçen gün metal alt yapılı porselenlerden uzaklaşılmaktadır. Biyolojik olarak tam uyum, doğal görünümü, estetik ve mekanik direnç gibi istediğimiz tüm özelliklere sahip olan bu sistemde alt yapı olarak metal yerine beyaz bir alaşım olan Zirkonyum elementi kullanılmaktadır. – VegaDent
batıkent zirkonyum diş

DOĞAL DİŞE BENZEMEKTEDİR!

  • 1KİMLERE UYGULANABİLİR?

Zirkonyum kaplamalar herkese uygulanabilir. Zirkonyum materyalinin vücuda karşı alerjik hiçbir etkisi olmadığı bilinmektedir. Bu nedenle Zirkonyum; yaş, sistemik rahatsızlık, alerjik reaksiyon gözlenmeden her türlü hastaya uygulanabilir bir protez tedavisidir. Zirkonyum diş tedavisi 4 gün içerisinde tamamlanabilmektedir.

  • 2AVANTAJLARI NELERDİR?

Zirkonyum diş kaplamaları ile, porselen metal destekli porselenler arasındaki bu belirgin farklar nedeni ile zirkonyum porselenlerin tercih edilmektedir. Özellikle sağlığı ve estetiği bir arada isteyen hastaların tercihi olan metal desteksiz zirkonyum porselenler daha uzun ömürlü olabilir. Zirkonyum ışığı geçirdiklerinden doğal diş yapısına benzemektedir. Çok iyi yapılmış olan metal destekli porselenlerde bile bir matlık ve yapaylık vardır. Bu nedenle özellikle ön dişlerde zirkonyum tercih edilir. Zirkonyum diş kaplamalarının diş eti ile biyo-uyumlu olması da doğal görünüm ve diş eti sağlığı açısından fayda sağlamaktadır.

  • 3OLUMSUZ ETKİSİ VAR MI?

Metal destekli porselenler bazı ışıklarda ağızda yokmuş gibi koyu renk bir boşluk görüntüsü verirler. Zirkonyum da ise aynı doğal diş gibi her türlü ışığı geçirirler. Kahve, çay, sigara gibi dış etkenlerle renk değiştirmez. Alt yapısında metal olmadığı için kuron diş eti hizasında koyu renk bir çizgi olmaz.Zirkonyum diş tedavisi ile doğal dişe yakın bir görüntü sağlanırken aynı zamanda daha sağlıklı bir protez ile diş eksikliğiniz telafi edilmiş olur. Bu sebeplerden ötürü Zirkonyum kaplamanın sağlık açısından olumsuz bir sonucu ve etkisi bulunmamaktadır.

  • 4ZİRKONYUM DİŞ PAHALI MIDIR?

Zirkonyum dişler, klasik metal destekli protezlerden maliyetleri yüksektir. Bunun sebebi doğada bulunan zirkonyumun birçok işlemden geçirilip diş hekimliğinde kullanılması sebebiyle materyalin pahalı temin edilmesidir. Ayrıca cad cam sistemi denilen bilgisayarlı ortamda 3 boyutlu hazırlanmasından ve teknisyenlik işçiliğinin zor olması tedavini daha da maliyetli olmasına sebep olur. Aynı zamanda diş hekiminin kuron uygulanacak olan dişi zirkonyuma göre hazırlaması işçiliği arttırmaktadır.

batıkent zirkonyum diş

 

Zirkonyum Diş Yapımı Örnek Video

İmplant’a Uygulanabilir mi?

      İmplantların üzerine zirkonyum diş kaplama uygulanabilir. Zirkonyum malzemesinin doğası ve sağlamlığı nedeniyle implant üstü zirkonyumda sağlam ve uzun ömürlü olmaktadır. İmplantın maddesi olan titanyum ile herhangi bir etkileşim göstermezler. – VegaDent

 

 

 

 

 

İmplant

İmplant, farklı farklı sebeplerden dolayı kaybedilmiş olan dişlerin yerlerine fonksiyon ve estetiğini tekrar kazandırmak amacıyla çene kemiğine konulan yapay diş kökleridir. Geleneksel köprü ve protezlere göre daha iyi konuşma ve çiğneme fonksiyonu sağlamaktadır.

GÖRÜNTÜLE
Zirkonyum Kaplama

Zirkonyum dişler mekanik direnci, biyolojik uyumluluğu ve kırılma direnci sayesinde diğer metal destekli kuronlara nazaran üstünlük göstermektedir. Beyaz renkli, yarı şeffaf, ışık geçirgenliğinin fazla olması sebepleriyle, doğal dişe en yakın alternatiftir.

GÖRÜNTÜLE
Diş Beyazlatma

Dişlerin yapısında (mine ve dentin tabakasında) meydana gelen renk farklılıklarını giderme işlemidir. Dişlerinize mavi ışık ve beyazlatma jeli ile yapılan diş beyazlatma işleminde, dişler işlemden sonra hemen birkaç ton açılır ve etkinliğini uzun süre koruyabilir.

GÖRÜNTÜLE
Çocuk Diş

Çocuk Dişhekimliği Dalı, 0-14 yaş arası çocukların süt dişleri ile kalıcı dişlerinin korunmasını, çürük, travma, kalıtımsal gibi çeşitli etkenlerin bu dişlerde meydana getirdiği problemlerin tedavi edilerek yok edilmesini amaç edinen bir diş hekimliği uzmanlık dalıdır.

GÖRÜNTÜLE
Kanal Tedavisi

Kanal tedavisi, dişin pulpasının bir daha düzelemeyecek bir şekilde iltihaplandığında yapılan bir müdahaledir. Dişin damar ve sinir paketini içeren pulpanın yerinden alınması ile yapılır. Genel olarak ağrısız bir işlemdir, akut durumlarda ağrı görülebilmektedir.

GÖRÜNTÜLE
Ortodonti
Ortodonti, dişlerin diş kemikleri üzerinde düzgün olarak yerleşmesi, yüz düzensizliklerinin teşhis ve tedavisiyle ilgilenen Diş Hekimliği dalıdır. Ağız hijyeninin sağlanması ve ileride yaşanabilecek ağız ve diş rahatsızlıklarını engellemek için ortodonti tedavileri gereklidir.

GÖRÜNTÜLE

Etiket: batıkent zirkonyum diş, zirkonyum diş batıkent, zirkonyum diş, batıkent zirkonyum diş kaplama, zirkonyum diş kaplama batıkent, batıkent zirkonyum kaplama, zirkonyum kaplama batıkent, ankara zirkonyum diş