Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Slide background

 İki Şube ile Hizmetinizdeyiz 

 Yenimahalle ve Mamak'ta 

 TIKLAYIN 

Slide background

 Zirkonyum Diş Kaplama 

Doğal Diş Görünümü

 TIKLAYIN 

Slide background

 İmplant Tedavisi 

Yapay Diş Kökü

 TIKLAYIN 

Slide background

 Diş Beyazlatma 

7 Ton Beyazlama

 TIKLAYIN 

 

 

Ortodonti

Ortodonti dişlerde çapraşıklık var ise, dişler düzgün kapanmıyor ise, aralıklar mevcut ise bunun tedavisi ile ilgilenen diş hekimliği dalıdır. Ortodonti, diş ve çene yapısını işlevsel ve görünümünün ideale ulaştırılmasına katkıda bulunur. – VegaDent
batıkent ortodonti

Ortodontik Tedavide Yaş Faktörü

  • Ortodontik problemle ilk karşılaşıldığında veya şüphelenildiğinde ortodontiste başvurulmalıdır. Çocukların ortodontistle ilk tanışma yaşı 7 yaş civarında olmalıdır. Problemler ne kadar erken yaşta fark edilip düzeltilirse elde edilenler o kadar kalıcı olur.
  • Birçok ortodontik problemin tedavisi, çenelerin büyümesi yavaşlamadan veya sona ermeden önce fark edildiğinde daha kolay olmaktadır. Erken tedavi ileri yaşlarda yapılacak olan cerrahi girişimli ortodontik tedavi gereksimini ortadan kaldırabilir..Alt ve üst diş kavislerinin birbirleri ile olan ilişkilerindeki anormallikler her yaşta yalnızca ortodontik tedavi ile düzeltilebilmektedir. Önemli olan hastanın diş hekimiyle yapacağı işbirliğidir.

Ortodontik Tedavi Aşamaları

  • Koruyucu ortodonti; çocukta ortodontik anomali oluşmasını engellemek amacıyla yapılan girişimleri kapsamaktadır.
  • Durdurucu ortodonti; çocukta anomali oluşması önlenmemiş ise anomalinin durdurularak ortaya çıkmasını engellemek için yapılmaktadır.
  • Tedavi edici ortodonti; ortodontik anomali meydana geldikten sonra, diş hekimine başvuran hastada, anomaliyi tedavi etmek maksadıyla gerçekleştirilmektedir. Yenimahalle Ortodonti hizmetleri için Vegadent’i Arayabilirsiniz.

 

 

Ortodontik Tedavi Ne Kadar Sürer?

Tedavi süresini genellikle bozukluğun durumu ve tedavi safhalarının sayısı belirlemektedir. Ortodontik tedavinin süresini etkileyen faktörler; hastanın sahip olduğu probleme, hastanın yaşına, hastanın tedaviye uyumuna ve kullanılan teknik ve aygıtla çok ilişkilidir. Hastanın problemi hastadan alınan kafa filmleri ve model analizleri ile belirlenir. Hafif çapraşıklığı olan kişinin tedavi süresi kısadır. 6-12 ay arasında sürebilir.Ancak, daha şiddetli iskeletsel uyumsuzluğu olan, alt veya üst çenesinde ileri veya gerilik bulunan hastalarda bu tedavi süresi 2-3 yıla kadar çıkabilir. İleri yaşlardaki ortodontik cerrahi hastalarında ise tedavi öncesi, bir ortodontik düzeltme ile dişler düzeltilir, sonrasında cerrahi müdahale ile tedavi bitirilir ve bu da yaklaşık 1 yıl kadar sürer. – VegaDent

 

 

İmplant

İmplant, farklı farklı sebeplerden dolayı kaybedilmiş olan dişlerin yerlerine fonksiyon ve estetiğini tekrar kazandırmak amacıyla çene kemiğine konulan yapay diş kökleridir. Geleneksel köprü ve protezlere göre daha iyi konuşma ve çiğneme fonksiyonu sağlamaktadır.

GÖRÜNTÜLE
Zirkonyum Kaplama

Zirkonyum dişler mekanik direnci, biyolojik uyumluluğu ve kırılma direnci sayesinde diğer metal destekli kuronlara nazaran üstünlük göstermektedir. Beyaz renkli, yarı şeffaf, ışık geçirgenliğinin fazla olması sebepleriyle, doğal dişe en yakın alternatiftir.

GÖRÜNTÜLE
Diş Beyazlatma

Dişlerin yapısında (mine ve dentin tabakasında) meydana gelen renk farklılıklarını giderme işlemidir. Dişlerinize mavi ışık ve beyazlatma jeli ile yapılan diş beyazlatma işleminde, dişler işlemden sonra hemen birkaç ton açılır ve etkinliğini uzun süre koruyabilir.

GÖRÜNTÜLE
Çocuk Diş

Çocuk Dişhekimliği Dalı, 0-14 yaş arası çocukların süt dişleri ile kalıcı dişlerinin korunmasını, çürük, travma, kalıtımsal gibi çeşitli etkenlerin bu dişlerde meydana getirdiği problemlerin tedavi edilerek yok edilmesini amaç edinen bir diş hekimliği uzmanlık dalıdır.

GÖRÜNTÜLE
Kanal Tedavisi

Kanal tedavisi, dişin pulpasının bir daha düzelemeyecek bir şekilde iltihaplandığında yapılan bir müdahaledir. Dişin damar ve sinir paketini içeren pulpanın yerinden alınması ile yapılır. Genel olarak ağrısız bir işlemdir, akut durumlarda ağrı görülebilmektedir.

GÖRÜNTÜLE
Ortodonti
Ortodonti, dişlerin diş kemikleri üzerinde düzgün olarak yerleşmesi, yüz düzensizliklerinin teşhis ve tedavisiyle ilgilenen Diş Hekimliği dalıdır. Ağız hijyeninin sağlanması ve ileride yaşanabilecek ağız ve diş rahatsızlıklarını engellemek için ortodonti tedavileri gereklidir.

GÖRÜNTÜLE

Etiket: batıkent ortodonti, ortodonti batıkent, batıkent ortodonti doktoru, ortodonti doktoru batıkent, batıkent ortodonti hekimi, ortodonti hekimi batıkent, ankara ortodonti, yenimahalle ortodonti, şaşmaz ortodonti