İmplantlar üzerine yapılan protezler, gerçek dişlerin yerini alırken en doğal yapıyı oluştururlar. İmplant tedavisi ile sağlıklı dişlere dokunulmayarak eksik dişlerin tamamlanması sağlanır. – VegaDent
İmplant tedavisi hakkında detaylı bilgi almak istediğiniz takdirde Batıkent İmplant Merkezi Vegadent’i arayabilir, (0546) 468 8083 nolu Whatsapp hattından ulaşabilir yada mail atabilirsiniz!
batıkent implant

DİŞ İMPLANT TEDAVİSİ

En önemli faydalarından biri hastaya protez çıkarma korkusu yaşatmadan konuşabilmek ve yemek yiyebilmek fonksiyonunu vermesidir. Her istediğini yiyebilmesi sonucu hasta normal olarak beslenebilir. Daha iyi bir doğal görünüm elde edilir. Zamanında yapılan implant sayesinde diş çekiminden sonra başlayan kemik erimesinin durması yine implantın faydalarından biridir.

TÜM DİŞLERİNİ KAYBETMİŞ HASTALARDA SAĞLADIĞI FAYDALAR

Özellikle alt çenedeki tüm dişlerini kaybetmiş ve total protez (TAM DAMAK) kullanmak zorunda olan hastalar alt protezlerine alışmakta güçlük çeker. Vuruk ve çiğneme sırasında protezin oynaması gibi şikayetler; implant üzerine yapılan sabit protezler yada hassas bağlantılı protezler sayesinde giderilir. Benzer durum üst çene içinde geçerlidir. Alt ve üst çenedeki dişlerinin bir kısmını kaybetmiş olan ve iskelet protez kullanmak zorunda olan hastalarda ise; kancaların görünmesi ve zamanla kemikte erimeler meydana gelmesi sonucunda vuruklar oluşması gibi şikayetler, implant tedavisi ile giderilebilir.

batıkent implant

batıkent implant

TEK DİŞ EKSİKLİĞİNDE İMPLANTIN FAYDALARI

Köprü yapılabilecek ağızlarda, yani boşluğun önünde ve arkasında diş olan vakalarda köprüye oranla sağladığı fayda, dişler kesilmeden yalnızca implant üzerine porselen diş yapılabilmesidir.

Diş kaybının etkileri hem fizyolojik, hem de psikolojiktir. İmplant, doğal dişin yerine geçen bir uygulama olarak, diş kayıplarının yol açacağı sorunlara çözüm getirmektedir. Etiketler: batıkent implant, batıkent implant diş, implant batıkent, implant diş batıkent