Slide background

 Üç Şube ile Hizmetinizdeyiz 

 Karapürçek,Mamak ve Keçiören'de 

 TIKLAYIN 

Slide background

 Zirkonyum Diş Kaplama 

Doğal Diş Görünümü

 TIKLAYIN 

Slide background

 İmplant Tedavisi 

Yapay Diş Kökü

 TIKLAYIN 

Slide background

 Diş Beyazlatma 

7 Ton Beyazlama

 TIKLAYIN 

 

İmplant

İmplant çeşitli nedenlerle kaybedilmiş dişlerin yerine çene kemiğine yerleştirilen vida şeklindeki titanyum alaşımdan yapılmış yapay diş kökleridir. – VegaDent
İmplant tedavisi hakkında detaylı bilgi almak istediğiniz takdirde Batıkent İmplant Diş Merkezi Vegadent’i arayabilir, (0546) 468 8083 nolu Whatsapp hattından ulaşabilir yada mail atabilirsiniz!

batıkent implant diş

Dental İmplant Tedavisi Sonucunda Sağlam Olan Dişler Kesilmemekte!

  Diş Hekimliğinin amacı, insanlara kullanışlı, doğal ve sağlıklı bir ağız yapısı oluşturarak çene-yüz ile olan ilişkiyi doğru bir şekilde ilişkilendirip, hastaların ihtiyaçlarına karşılık verebilmektir.

  Diş hekimi ister çürük diş tedavisi, ister eksik olan dişlerin yerine konulması olsun, yaptığı tedavilerle hastalarının sağlıklı bir ağız yapısına kavuşmasını amaçlar.

  Diş kayıplarının tedavisi son 15 yıla kadar konvansiyonel yöntemlerle, köprü ve hareketli protezlerle sağlanabilmekteydi. Ancak son yıllarda özellikle tüm Dünya ile beraber ülkemizde de artan bir hızla neredeyse hemen her vaka da implant yapılmakta ve hastaların sağlam dişleri lüzumsuz yere kesilmemekte, özellikle total dişsizlik durumlarında yaşanılan protezi kullanamama gibi olumsuz sonuçlar meydana gelmemektedir.

   

Tek Diş Eksikliğinden Total Dişsizliğe Kadar İmplant Tedavisi!

  Sadece tek bir dişiniz bile eksik olsa, implant tedavisini kullanmanızda fayda var. Çünkü, geleneksel köprü tedavisindeki gibi komşu dişlerin kesilmesine gerek kalmaz ve tek bir implant yerleştirilerek isteğe göre üzerine porselen yada zirkonyum diş yerleştirilir.

  Birden fazla dişiniz eksik ise; implantlar, diş kökü vazifesi görüp, komşu dişlerden alınan desteğe gerek duymadan protez yapılmasına imkan sağlarlar. Bu sebeple birden fazla diş eksikliğinde veya sabit protez yapılamayacak olup, arka bölge diş eksikliklerinde yapılacak implant tedavisi ile takıp çıkarmaya gerek kalmadan sabit dişlere sahip olabilirsiniz.

  Total dişsizlik durumunda, geleneksel köprü ve damaklara oranla; implantlar ile desteklenmiş, sabit veya hareketli protezler, kullanım kolaylığı sunmaktadır. Bilindiği üzere bir çok insanın damak kullanmaya alışması çok zordur. Damak adı verilen total protezlerin tutuculuğu zamanla azalmakta olup, kişinin yemek yemesini ve konuşmasını zorlaştırdığı gibi, ağız içinde vuruk yaparak ağrıya sebep olur. Oysa ki üst ya da alt çeneye yerleştirilecek birkaç implant ve bu implantların üzerine konulacak ( topuz tutucu ya da bar tutucu) başlıklar ile total protezlerin tutuculuğu, maksimum düzeyde sağlanabilir.

 

batıkent implant diş

 

 

 

 

Titanyum insan kemiğine en iyi uyum sağlayan madde olduğundan implantlar çoğunlukla saf titanyumdan üretilirler. – VegaDent

Etiket: batıkent implant diş, implant diş batıkent, batıkent implant diş hekimi, implant diş hekimi batıkent, batıkent implant, implant batıkent