Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Slide background

 İki Şube ile Hizmetinizdeyiz 

 Yenimahalle ve Mamak'ta 

 TIKLAYIN 

Slide background

 Zirkonyum Diş Kaplama 

Doğal Diş Görünümü

 TIKLAYIN 

Slide background

 İmplant Tedavisi 

Yapay Diş Kökü

 TIKLAYIN 

Slide background

 Diş Beyazlatma 

7 Ton Beyazlama

 TIKLAYIN 

 

Çocuk Diş

Çocuk Diş hekimliği, ilk dişlerin oluşmasıyla başlayıp 14’lü yaşlara kadar süt dişleri ve daimi dişlerin değişim sürecini içeren süreçte , süt ve kalıcı dişlerinin korunması ve tedavisi ile ilgilenmektedir.   – VegaDent
batıkent çocuk diş

ÇOCUKLARDA AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI

  • Sağlıklı dişlerin temeli bebeklik döneminde atılmaya başlar.Genel olarak bebeklerde ilk dişler 6 aylıkken sürmeye başlar. Ancak bebeğin kendisine bağlı birtakım faktörlerin etkisiyle gecikmeler olabilmektedir. Bir yaşına kadar gecikmeler normal kabul edilir. Bebeğiniz 1 yaşına bastığı halde ağzında dişi yoksa nedeninin araştırılması açısından bir dişhekimine götürmek gerekir. 6-8 aylarda alt üst kesici dişler sürmeye başlar. Müteakiben altışar aylık dönemlerle bir grup dişin sürmesi ile üst dişlerin sürmesi 2.5-3 yaşında tamamlanır. Süt dişleri, 6-8 yaşına gelindiğinde, ilk olarak alt ve üst kesici dişler sallanır ve düşmesi ile yerlerini sürekli dişlere bırakır. Süt dişlerin hepsinin düşüp sürekli dişlerin çıkması yaklaşık olarak 12 yaşına kadar devam eder.
  • Süt dişler zaman içerisinde, altından gelen sürekli dişe yer hazırlar. Bu sebeple çürük nedeni ile süresinden önce çekilen süt dişleri, ilerleyen zaman içinde dişlerde çapraşıklık oluşmasına sebep olabilir.
  • Ortodonti; genel olarak çene ve dişlerdeki istenmeyen çapraşıklık, aralık veya bozuklukların tedavisi ile ilgilenir. Ortodontik sorunların bir kısmı, çok erken yaşlarda ortaya çıkabilir.Ağız ve çene yapısı gelişme içinde iken çene ve dişleri şekillendirip hareket ettirmek daha kolay olduğundan tedavi daha kısa sürede ve daha yüksek ihtimalle başarıya ulaşacaktır. Genetik yatkınlık önemli bir etken olduğundan özellikle, ailesi içinde dişlerinde bozukluk olan kişilerin aynı tip problem ile karşılaşma ihtimalleri daha fazladır.
  • Diş ve diş eti sağlığı; çok küçük yaşlarda başlayan düzenli bir bakım, koruyucu (florur vs) uygulamalar, düzenli kontroller ve erken teşhis ile daha başarılı bir şekilde sağlanabilmektedir.

 

 

Süt Dişleri Nasıl Olsa Düşecek Demeyin!

Annenin beslenme tarzı, çocuğun dişlerinin sağlıklı olması için önemli bir faktördür. 2-4 yaş arası çocuklarda üst kesici dişlerin yıkımı ile görülebilen biberon çürüğü; anne ve babalarının dikkat etmesi gereken önemli bir meseledir. Süt dişleri nasılsa düşecek, yerine yine diş çıkacak! düşüncesi çocuğunuzun ilerideki yaşlarda diş sorunları yaşamasına sebep olur.Süt dişlerinin düşmeye başlayıp sürekli dişlerin ağıza yerleştiği 6-12 yaşları arasındaki döneme “karışık dişlenme dönemi” denir. Bu dönemde sık sık dişhekimine gidilmesi gerektiğinden çocukların dişhekimine alıştırılması için 6 yaşında ilk ziyaretin yapılması faydalı olacaktır.Bu dönemde süt dişlerinde dikkat edilmesi gerekenler şunlardır.Süt dişleri kalıcı dişlere göre, daha çok organik madde içerdiğinden, daha kolay ve çabuk çürürler.Fakat süt dişleri zamanından önce çekilirse, daimi dişe yer kalmaz ve çarpışıklıklar meydana gelir.Zamanı gelmesine rağmen süt dişleri düşmüyor ve daimi dişler sürmüyorsa anatomik kayma ve gömülü diş kalma riski doğar. Bütün bu durumlarla karşılaşmamak için uzman diş hekimiyle belirlenen periyotlarda muayeneler yapılmalı ve koruyucu önlemler alınmalıdır.(Yer koruyucu,Ortodontik tedavi vs.gibi) – VegaDent

 

 

İmplant

İmplant, farklı farklı sebeplerden dolayı kaybedilmiş olan dişlerin yerlerine fonksiyon ve estetiğini tekrar kazandırmak amacıyla çene kemiğine konulan yapay diş kökleridir. Geleneksel köprü ve protezlere göre daha iyi konuşma ve çiğneme fonksiyonu sağlamaktadır.

GÖRÜNTÜLE
Zirkonyum Kaplama

Zirkonyum dişler mekanik direnci, biyolojik uyumluluğu ve kırılma direnci sayesinde diğer metal destekli kuronlara nazaran üstünlük göstermektedir. Beyaz renkli, yarı şeffaf, ışık geçirgenliğinin fazla olması sebepleriyle, doğal dişe en yakın alternatiftir.

GÖRÜNTÜLE
Diş Beyazlatma

Dişlerin yapısında (mine ve dentin tabakasında) meydana gelen renk farklılıklarını giderme işlemidir. Dişlerinize mavi ışık ve beyazlatma jeli ile yapılan diş beyazlatma işleminde, dişler işlemden sonra hemen birkaç ton açılır ve etkinliğini uzun süre koruyabilir.

GÖRÜNTÜLE
Çocuk Diş

Çocuk Dişhekimliği Dalı, 0-14 yaş arası çocukların süt dişleri ile kalıcı dişlerinin korunmasını, çürük, travma, kalıtımsal gibi çeşitli etkenlerin bu dişlerde meydana getirdiği problemlerin tedavi edilerek yok edilmesini amaç edinen bir diş hekimliği uzmanlık dalıdır.

GÖRÜNTÜLE
Kanal Tedavisi

Kanal tedavisi, dişin pulpasının bir daha düzelemeyecek bir şekilde iltihaplandığında yapılan bir müdahaledir. Dişin damar ve sinir paketini içeren pulpanın yerinden alınması ile yapılır. Genel olarak ağrısız bir işlemdir, akut durumlarda ağrı görülebilmektedir.

GÖRÜNTÜLE
Ortodonti
Ortodonti, dişlerin diş kemikleri üzerinde düzgün olarak yerleşmesi, yüz düzensizliklerinin teşhis ve tedavisiyle ilgilenen Diş Hekimliği dalıdır. Ağız hijyeninin sağlanması ve ileride yaşanabilecek ağız ve diş rahatsızlıklarını engellemek için ortodonti tedavileri gereklidir.

GÖRÜNTÜLE

Etiket: batıkent çocuk diş, çocuk diş batıkent, batıkent çocuk diş hekimi, çocuk diş hekimi batıkent, batıkent çocuk diş kliniği, çocuk diş kliniği batıkent