Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Slide background

 İki Şube ile Hizmetinizdeyiz 

 Yenimahalle ve Mamak'ta 

 TIKLAYIN 

Slide background

 Zirkonyum Diş Kaplama 

Doğal Diş Görünümü

 TIKLAYIN 

Slide background

 İmplant Tedavisi 

Yapay Diş Kökü

 TIKLAYIN 

Slide background

 Diş Beyazlatma 

7 Ton Beyazlama

 TIKLAYIN 

 

Protez Takma Süreci

Diş hekiminiz, size en iyi seçenek olarak protezi sunduysa, sonrasında ne olacağını bilmek iyi olacaktır. Diğer insanların hikayelerini ve kişisel deneyimlerini öğrenmeniz, sonuca; sevdiğiniz yiyecekleri yeme, gülümseme, kahkaha atma, güvenle konuşma ve aileniz ve arkadaşlarınızla iyi vakit geçirmeye odaklanmanıza yardımcı olabilir. – VegaDent

dişlerin sağlığa etkileri

Protez Kullanmanın Önemi!

  Diş Çektirme ve İyileşme

  Protezle ilgili herhangi bir işlem yapılmadan önce, hekiminizin mevcut diş durumunuzu değerlendirerek,çekilmesi gereken ve durumu şüpheli dişleri değerlendirerek en iyi tedavi sürecine karar vermesi gerekecektir. Kalan dişiniz varsa, hekiminiz sonraki adımlar hakkında tavsiyelerde bulunacaktır. Dişetinizin iyileşmesi için gereken süre kaç dişinizin çekildiğine ve çekilen bölgeye bağlı olarak değişebilir.

  Aynı Gün Yapılan Protez

  Diş hekiminiz ağız durumunuza bağlı olarak acil(geçici) protez yapmayı tercih edebilir. Dişleriniz çekildikten sonra ağzınızdaki yumuşak, hassas bölümlerde yara olacaktır; bu yaraların iyileşmesi belirli bir süre alabilir. Hemen veya aynı gün yapılan bu protez iyileşme sürecinde yıpranabilir.

  Diş çektirdikten sonra yerine protez yaptırmak can sıkıcı olmakla birlikte, her yıl milyonlarca insanın yaptırdığı çok normal prosedürdür. Dolayısıyla, zorlu birkaç gün anlamına gelse de, sizin için gerçek bir dönüm noktası ve yeni dişlerle pozitif bir görüntüyü yakalama şansıdır.

  Ağız Ölçüsünün Alınması

  Diş hekiminiz, protez diş sürecini başlatmak için öncelikle ağız ölçünüzü alacaktır. Sonraki seanslarda daha ince detaylarla daha hassas ölçü alınır. Bu süreç, hekiminize ağız yapınızın tam kopyasını verecek, yeni protez dişlerinizi oluşturmasına yardımcı olur.

  Yeni Dişlerinizi Seçme Zamanı

  Protez seçmeyi yeni bir kıyafet almak gibi düşünün. Bir yandan doğal dişleriniz gibi görünmesini ve fonksiyon görmesini isterken, diğer yandan içlerinde size en uygun olanı seçmek istersiniz. Diş hekiminizin yardımıyla, dişlerinizin şekli, boyutu ve renginin ağzınıza uygun olduğuna ve iyi görüneceğine karar verebilirsiniz. Doğal dişlerinizle ilgili hoşunuza gitmeyen herhangi bir sorunu da, bu aşamada hekiminizle paylaşarak çözebilirsiniz.

  İkinci bir görüş ve farklı bir bakış açısı gerçekten faydalı olabileceğinden, yanınızda karar vermenize yardımcı olacak bir aile üyesi veya arkadaş olması yararınıza olacaktır. Siz ve hekiminiz seçtiğiniz dişlerin görünüşünden memnun olduğunuzda son aşamaya geçilebilir demektir.

 

 

dişlerin sağlığa etkileri

 

 

  İlk Prova

  Bu süreçte yeni protezinizi ağzınızda ilk defa deneyerek bir sonraki seansa kadar kullanabilirsiniz. Hekiminiz protezin mümkün olduğunca iyi ve rahat bir şekilde oturmasını sağlamak için düzenlemeler yapacaktır. Yara olan bölgelerde düzenleme yapmak üzere randevulara çağrılabilirsiniz.

  Düzenli Diş Muayeneleri

  Protezleriniz takılarak günlük yaşamınızın bir parçası haline geldikten sonra ağız sağlığınızın en iyi durumda olmasını sağlamak için diş hekiminize yapacağınız düzenli kontrollere devam etmeniz önemlidir.
  Hekiminiz böylelikle protezinizden en iyi şekilde yararlandığınızdan ve ağzınızla mükemmel uyumun devam ettiğinden de emin olabilir.

 

Merak Edilenler

Ağız ve Diş Sağlığı Hakkında Bilgiler!