Slide background

 Üç Şube ile Hizmetinizdeyiz 

 Karapürçek,Mamak ve Keçiören'de 

 TIKLAYIN 

Slide background

 Zirkonyum Diş Kaplama 

Doğal Diş Görünümü

 TIKLAYIN 

Slide background

 İmplant Tedavisi 

Yapay Diş Kökü

 TIKLAYIN 

Slide background

 Diş Beyazlatma 

7 Ton Beyazlama

 TIKLAYIN 

 

İmplant

İmplant; çene kemiğine yerleştirilen ve protezlere destek için yapılan yapay diş kökleridir. Bunlar eksik dişlerin yerine yapılan, uzun ömürlü ve yaşam boyu sorunsuz şekilde kullanılabilen daha çok titanyumdan yapılan vidalardır. Geleneksel köprü ve protezlere göre daha iyi konuşma ve çiğneme fonksiyonu sağlar. – VegaDent
İmplant tedavisi hakkında detaylı bilgi almak istediğiniz takdirde Ankara İmplant Merkezi Vegadent’i arayabilir, (0546) 468 8083 nolu Whatsapp hattından ulaşabilir yada mail atabilirsiniz!
ankara implant

İMPLANT ÇENE KEMİĞİ İLE BÜTÜNLEŞİR

  • İmplantlar (diş implantları), eksik olan bir veya birkaç dişin işlev ve estetiğini iade etmek için çene kemikleri içinde açılan yuvaya yerleştirilen genellikle titanyum esaslı vida veya kök şeklindeki yapılardır. Diş implantları kemik kaybını önler. Bu, şu demektir: Normalde bir dişiniz çekildiğinde çekilen bölgedeki kemik dokularında erime olur. Bu istemediğimiz bir fizyolojik erimedir. Şayet diş çekildikten hemen sonra o bölgeye implant uygulanırsa kemik kaybı oluşmaz. Böylece o bölgede kemik kaybı olmadığı için dişeti çekilmesi de görülmez. İmplant üstüne yapılacak protezler için ortalama 3 ay kadar beklenmesi gerekmektedir. Bu sürede implant çene kemiği ile bütünleşir.
  • Bir veya birden fazla dişiniz eksik ise; İmplantlar, diş kökü vazifesi görür ve komşu dişlerden alınan desteğe ihtiyaç duyulmadan protez yapılmasına imkan sağlarlar. Bu sebeple birden çok dişiniz eksik ise ya da sabit protez yapılamayacak ise, arka bölge diş eksikliklerinde yapılacak implant tedavisi ile takıp çıkarılan dişlere gerek kalmaz. Sabit dişler yerleştirilebilir.
  • Total dişsizlik durumunda; implantlar ile desteklenmiş, sabit ya da hareketli protezler kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Damak adı verilen total protezlerin tutuculuğu zamanla azalır, kişinin yemek yemesini ve konuşmasını zorlaştırdığı gibi, ağız içinde vuruk yaparak ağrıya sebep olur.

 

 

İmplant Tedavisi Kaç Gün Sürmektedir?

 

Dental İmplant, implant başına 5-10 dakikalık sürelerde hastanın uyutulmadığı lokal anestezi altında yapılan müdahalelerle çene kemiğine yerleştirilir. Bu amaçla dolgu işleminde yapıldığı gibi lokal anestezi uygulanır. İmplantlar için çıkarılan maliyet ilk bakışta yüksek gibi görünse de, aslında implant yerine yapılacak köprü ya da protez uygulamaları maliyetlerinden çok da yüksek değildir. Uzun dönemde, köprülerin ve protezlerin belli aralıklarla yenilenmesi, bu protezlere zamanla diğer dişlerinde eklenmesi gibi durumlar implant uygulamasından daha fazla maliyet getirecektir. Bu nedenle implant tedavisi dişsizliğin giderilmesinde uygulanabilecek alternatif metodlardan biridir. – VegaDent

İmplant Tedavisi Örnek Video

Neden İmplant?

İmplant, Dişin Yerini Tutar mı?

Ağız ve diş sağlığı sorunları olan hastalar arasında en fazla merak edilen konu, hiç şüphesiz “Diş implantları, dişin yerini tutar mı? ” sorusudur.

İmplantın Alternatifi Var mı?

Ağızda çok sayıda diş eksikliği bulunan, bu nedenle hareketli protezleri aşırı bulantı, refleks, ileri derecede çene kemiği erimesi gibi farklı farklı nedenlerle kullanamayan insanlarda implant, düşünülmesi gereken bir yöntemdir.

İmplant Tedavisi Sonrasında!

İmplantlar çene kemiğine yerleştirildikten sonra, yaklaşık 3 aylık iyileşme süresi bulunmaktadır. İmplant işlemi bitirildikten sonra hekim tarafından hastaya gerekli uyarılar yapılır ve hastanın ilaçları yazılır. Anestezinin etkisi geçtikten sonra hasta yemek yemeğe başlayıp normal hayatına dönebilir.

ankara implant

 

İmplant

İmplant, farklı farklı sebeplerden dolayı kaybedilmiş olan dişlerin yerlerine fonksiyon ve estetiğini tekrar kazandırmak amacıyla çene kemiğine konulan yapay diş kökleridir. Geleneksel köprü ve protezlere göre daha iyi konuşma ve çiğneme fonksiyonu sağlamaktadır.

GÖRÜNTÜLE
Zirkonyum Kaplama

Zirkonyum dişler mekanik direnci, biyolojik uyumluluğu ve kırılma direnci sayesinde diğer metal destekli kuronlara nazaran üstünlük göstermektedir. Beyaz renkli, yarı şeffaf, ışık geçirgenliğinin fazla olması sebepleriyle, doğal dişe en yakın alternatiftir.

GÖRÜNTÜLE
Diş Beyazlatma

Dişlerin yapısında (mine ve dentin tabakasında) meydana gelen renk farklılıklarını giderme işlemidir. Dişlerinize mavi ışık ve beyazlatma jeli ile yapılan diş beyazlatma işleminde, dişler işlemden sonra hemen birkaç ton açılır ve etkinliğini uzun süre koruyabilir.

GÖRÜNTÜLE
Çocuk Diş

Çocuk Dişhekimliği Dalı, 0-14 yaş arası çocukların süt dişleri ile kalıcı dişlerinin korunmasını, çürük, travma, kalıtımsal gibi çeşitli etkenlerin bu dişlerde meydana getirdiği problemlerin tedavi edilerek yok edilmesini amaç edinen bir diş hekimliği uzmanlık dalıdır.

GÖRÜNTÜLE
Kanal Tedavisi

Kanal tedavisi, dişin pulpasının bir daha düzelemeyecek bir şekilde iltihaplandığında yapılan bir müdahaledir. Dişin damar ve sinir paketini içeren pulpanın yerinden alınması ile yapılır. Genel olarak ağrısız bir işlemdir, akut durumlarda ağrı görülebilmektedir.

GÖRÜNTÜLE
Ortodonti
Ortodonti, dişlerin diş kemikleri üzerinde düzgün olarak yerleşmesi, yüz düzensizliklerinin teşhis ve tedavisiyle ilgilenen Diş Hekimliği dalıdır. Ağız hijyeninin sağlanması ve ileride yaşanabilecek ağız ve diş rahatsızlıklarını engellemek için ortodonti tedavileri gereklidir.

GÖRÜNTÜLE

 

 

 

Etiket: ankara implant, implant ankara, ankara implant diş, implant diş ankara, ankara implant tedavisi, ankara implant diş tedavisi, implant diş, diş implant, implant