Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
ankara diş hastaneleri

Çocuk Dişlerinde Acil Durumlar Nelerdir?

  Diş Ağrısı:

  Ağrıyan dişin çevresini temizleyin. Ilık tuzlu suyla gargara yaptırın ve varsa sıkışan yiyecek artıklarını diş ipiyle uzaklaştırın. Dişin üzerine kesinlikle aspirin ya da benzeri ilaçlar koymayın. Çocuğunuza bir ağrı kesici verin ve en kısa sürede bir diş hekimine götürün.

  Isırılmış Dudak, Dil, Dudak Yada Yanak:

  Yaralı bölgeye buz koyun. Eğer kanama varsa, temiz gazlı bir bez ile hafifçe basınç uygulayın. Kanama 15 dakika içinde durmazsa diş hekiminize başvurun.

  Diş Tümüyle Çıkmışsa:

  Dişi bulun. Köküne mümkün olduğunca dokunmadan alın. Diş hekimine gidene kadar dişi saklamak için en ideal ortam olan sütün içinde saklayın. En kısa sürede diş hekiminize ulaşın.

  Süt Veya Sürekli Dişlere Travma:

  Zaman kaybetmeden diş hekiminiz ile biraraya gelin. Yaşanan travmalardan sonra kaybedilen her vakit hasarı büyütmektedir.
  Bebeklerde Düşme sonucu dişin yerinden çıkması; bebeklerde genel olarak ön dişlerde bu durum meydana gelir. Yerine yerleştirmek çok mümkün olmadığından aciliyet gerektirmez.

  Diş Hekiminize Ulaşana Kadar:

  Yarayı ılık su ile temizlemeniz gerekir. O bölgeye soğuk kompres uygulayıp var ise kırık diş parçalarını saklayın. Süt dişleri toplam 20 adet dişten oluşur. Süt dişlerinin aralarının açık olması normal bir durumdur. Bunun sebebi yerlerine gelecek daimi dişlere yer sağlamaktır. Süt dişlerinde de çürük oluşabilir. Bu çürüklerinde mutlaka tedavi edilmesi gerekir. Süt dişleri iltihaplanmış ise önce kanal tedavisi denenmeli, mümkün olmazsa diş çekilmelidir. Süt dişleri zamanından önce çekilirse, alttan gelen daimi dişe yer kalmaz ve yer darlığı oluşur.

Etiket: ankara dis hastaneleri, dis hastaneleri ankara, ankara dis klinikleri, turkiye dis hastaneleri, ankara dis klinikleri, dis hastaneleri ankara, dis klinikleri ankara, diş klinikleri, diş hastaneleri

Author Info

Vegadent

No Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir